Využití odpadového materiálu ze sériových výrob

Přínosy
  • Úspora energií
  • Šetření CO2 při dovozu a výrobě nových obalů
  • Snižování nákladů na nákup nových obalů a likvidaci obalů ze sériových výrob
  • Recyklace

Jedním z cílů logistiky Škoda Auto je dlouhodobá udržitelnost, proto se v rámci obalového hospodářství Parts Expedition Center (dále jen ”PEC”) zaměřilo na možnost recyklace jednocestných obalů a obalových materiálů (ESD sáčky, VCI fólie, bublinková fólie atd.) ze sériových výrob. Tato strategie šetří nejen spotřebu výrobních materiálů, energií a nákladů na dopravu obalů do závodu, ale zároveň optimalizuje proces balení dílů v PEC, snižuje celkové náklady na jednotlivé projekty, chrání životní prostředí a dává obalům „druhý život“.

V případě, kdy je vytipován vhodný obal, který lze využít při balení, a je potvrzen jeho dostatečný zdroj, dochází v PEC k transportní zkoušce. Po odsouhlasení logistiky s kvalitou je transportní zkouška odeslána do externího výrobního závodu, kde je následně po vykládce vyhodnocena kvalita dílu a obalů v cílové destinaci. Pokud je vše v pořádku, dochází k nasazení obalů v sériovém procesu balení dílů a expedice.

V roce 2022 se spotřebovalo tímto způsobem celkem 2 846 ks původně jednocestných kartonových obalů pro expedice do indických závodů. Kdyby se pomyslně naskládaly všechny tyto obaly na sebe, tak získaná výška 528 m je stejná výška jakou má 9. nejvyšší budova světa, CITIC Tower, která se nachází v Pekingu.

Další green projekty

Linkedin logistiky Škoda Auto

Máte zájem o nejnovější informace ze světa Logistiky Škoda? Sledujte nás.

Škoda Storyboard

Nejnovější dění ze světa Škoda Auto